Skocz do głównej treści

Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Megamisja w SP nr 10

Dzieci z zerówki działającej przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków wraz z wychowawczynią Anną Nowak zakończyły w czerwcu realizację programu edukacyjnego pod nazwą „MegaMisja dla Przedszkoli”, którego organizatorem jest Fundacja Orange.

Dzieciaki ze szkolnej zerówki były jedyną w naszym mieście grupą, która realizowała „MegaMisję”. Wychowawczyni przeprowadziła z dziećmi cykl zajęć, których celem było wzmacnianie kompetencji społecznych i emocjonalnych oraz zwrócenie uwagi na to, jak spędzają swój czas, a także jaką wartość mają relacje międzyludzkie. Dzieci w przystępny sposób, bawiąc się i wykonując różnorodne zadania dowiedziały się m.in. jak rozpoznawać i nazywać emocje, a także czym jest zaufanie i współpraca, poznały praktyczne sposoby porządkowania informacji oraz skuteczniejszego wykorzystywania pamięci, rozszyfrowały pojęcie kreatywności i uważności. Mówiąc krótko – zdobywały ludzkie super moce, a w procesie tym towarzyszyli im: Julka, Kuba i Psotnik – bohaterowie animacji będącej stałym elementem zajęć.

Dzieci wykonywały zadania z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem i radością. Radość ta wzmacniana była dodatkowo przez organizatorów programu licznymi „prezentami”. Dzięki nim przedszkolaki wzbogaciły się o gry, książki, zestawy kreatywne i audiobooki, z których mogą korzystać nie tylko podczas realizacji programu.

Więcej Zamknij